Aktualności

Wpadł z narkotykami i zaległym wyrokiem

Data publikacji 23.01.2018

Dzielnicowy z Białej zatrzymał 29-latka, który miał przy sobie prawie 65 gramów narkotyków. Dodatkowo mężczyzna poszukiwany był za wcześniejsze przestępstwa, również o charakterze narkotykowym. Mieszkaniec Prudnika wpadł podczas kontroli drogowej, choć sąd zabronił mu prowadzić pojazdy. Mężczyzna trafił już do więzienia, teraz grozi mu dodatkowo do 5 lat pozbawienia wolności.

18 stycznia, tuż po godzinie 20:00, dyżurny policji otrzymał informację, że drogą wojewódzką 414 w kierunku miejscowości Biała jedzie osobowe daewoo. Kierujący tym pojazdem według zgłoszenia miał „dziwnie” zachowywać się na drodze oraz jechać z włączonymi światłami awaryjnymi.

Oficer dyżurny na miejsce natychmiast skierował patrole. Jako pierwszy samochód zauważył i zatrzymał dzielnicowy z miejscowego posterunku. W trakcie kontroli okazało się, że 29-letni kierowca poszukiwany jest do odbycia kary więzienia za przestępstwa narkotykowe. To jednak nie był koniec problemów tego mężczyzny.

Zajmujący się sprawą policjanci w trakcie przeszukania pojazdu znaleźli i zabezpieczyli łącznie prawie 65 gramów narkotyków, w tym amfetaminę oraz  marihuanę. Dodatkowo okazało się, że 29-latek kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu.

Mieszkaniec Prudnika został zatrzymany i trafił do aresztu śledczego. Wcześniej jednak usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Za takie przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony