Aktualności

Na pomoc bezdomnym

Data publikacji 18.01.2018

W trosce o bezdomnych, namysłowscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzają miejsca ich przebywania. Informują bezdomnych o możliwości spędzenia zimy w schroniskach oraz o instytucjach, gdzie mogą otrzymać ciepły posiłek i odzież. Takie działania mają na celu zapobiegnięcie corocznym przypadkom zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu.

Zima w tym roku nie odpuszcza, a niskie temperatury towarzyszą nam już od kilkunastu dni. Dla mundurowych to czas, kiedy szczególną uwagę skierowują na osoby bezdomne. Bo niskie temperatury stanowią dla tych osób zagrożenie ich zdrowia i życia.

Przez cały miniony tydzień dzień namysłowscy policjanci wraz z pracownikami z ośrodka pomocy społecznej sprawdzali opuszczone budynki, garaże, skwery, parki i altanki działkowe. Dotarli oni do kilkunastu bezdomnych osób. Niektóre z nich udało się namówić, aby najmroźniejsze dni spędzili we wskazanych schroniskach i ośrodkach, gdzie dostaną ciepłą odzież i posiłek. Każdy bezdomny otrzymał szczegółowe informacje, gdzie może schronić się przed wychłodzeniem i otrzymać pomoc.

Pamiętajmy, jeśli widzimy osobę, która może potrzebować pomocy – nie bądźmy obojętni. Czasami wystarczy jeden telefon pod numer 112 lub 997, aby uratować komuś życie.

Apelujemy również o informowanie instytucji pomocowych o osobach nieporadnych, starszych, mieszkających samotnie lub będących w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie podczas mrozów może być zagrożone.

Powrót na górę strony