Aktualności

"Ratuj życie - bezpieczna DK46" - podsumowanie działań

Data publikacji 29.05.2023

Ponad 150 skontrolowanych pojazdów w tym 70 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości i 4 zatrzymane dowody rejestracyjne. Funkcjonariusze ruchu drogowego podsumowali działania pn. „Ratuj życie – Bezpieczna DK46”. Akcja prowadzona była na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego a jej głównym celem była poprawa bezpieczeństwa.

Wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna szybkość, z jaką poruszają się kierowcy. Dlatego 26 maja, w godzinach 8:00 – 20:00 funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących Drogą Krajową nr 46. Trasa ta prowadzi przez trzy województwa, łącząc region śląski, opolski i dolnośląski. Policjanci przy wykorzystaniu dronów, ręcznych mierników prędkości, radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych oraz motocykli sprawdzali czy kierujący podróżują zgodnie z przepisami.

Efekt pracy funkcjonariuszy to przeprowadzonych ponad 150 kontroli drogowych. Ujawniono 145 wykroczeń w tym 70 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. W 4 przypadkach stan techniczny pojazdów skutkował zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Nałożono 110 mandatów i skierowano 4 wnioski o ukaranie do sądu.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach koszty ponoszą także inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy więc o rozsądek za kierownicą niezależnie od prowadzonych przez policjantów działań.

  • infografika ze statystyką działań
Powrót na górę strony