Aktualności

Wyeliminowani z ruchu – jeden nietrzeźwy, drugi z zakazem

Data publikacji 25.05.2023

Krapkowiccy policjanci w ciągu ostatnich dni zatrzymali dwóch kierujących, którzy w ogóle nie powinni wsiąść za kierownicę samochodu. Jeden z nich miał wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a drugi kierował pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz obaj mężczyźni, za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przypominamy! Kierowanie pojazdem pomimo wydanego przez sąd zakazu, jest przestępstwem! Nietrzeźwi na drogach natomiast są ogromnym zagrożeniem nie tylko dla siebie ale dla wszystkich użytkowników dróg.

W ostatnich dniach krapkowiccy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę samochodu.

Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w miniony poniedziałek (22.05), tuż przed godziną 11.00, na autostradzie A4. Tam funkcjonariusze krapkowickiej drogówki zatrzymali do kontroli dostawczego peugeota. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach kierującego tym pojazdem 45-latka, okazało się, że mieszkaniec powiatu brzeskiego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast już kolejnego dnia, mundurowi zatrzymali do kontroli 48-latka kierującego osobowym fordem. Sposób w jaki mężczyzna poruszał się swoim pojazdem po drodze krajowej 45, wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Walce w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz obaj kierujący, za swoje zachowanie, odpowiedzą przed sądem. 45-latkowi niestosującemu się do zakazu sądowego grozi kara do 5 lat więzienia. Nietrzeźwy natomiast musi się liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem pomimo wydanego przez sąd zakazu, jest przestępstwem! Za niestosowanie się do wymienionego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia, a dodatkowo sąd może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów, lub zabierzmy kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie. 

Powrót na górę strony