Aktualności

Dekalog bezpiecznego motocyklisty

Data publikacji 24.05.2023

Sezon motocyklowy w pełni. Na drogach Opolszczyzny często można spotkać kierujących jednośladami, którzy wybierają motocykl zarówno do codziennej jazdy, jak i do weekendowych przejażdżek. Do wszystkich z nich apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz przypominamy najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Wiosenna aura sprawia, że na drogach zauważalna jest większa ilość motocyklistów. Jednoślady wybierane są nie tylko do weekendowych przejażdżek, ale również jako codzienny środek lokomocji do miejsca pracy. Niestety, zwiększona liczba motocyklistów na drodze sprawia, że wzrasta liczba zdarzeń drogowych z ich udziałem. Od 1 stycznia do 20 maja bieżącego roku na drogach Opolszczyzny doszło do 23 wypadków i kolizji z udziałem motocyklistów, w których 6 osób zostało rannych.

Wszystkim motocyklistom przypominamy o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o stosowanie się do znaków drogowych, szacunek do pozostałych użytkowników drogi oraz jazdę zgodnie z wyznaczonymi ograniczeniami prędkości. Przypominamy również o właściwym sygnalizowaniu manewrów wykonywanych na drodze oraz  trosce o bezpieczeństwo przewożonego pasażera, a także o korzystaniu z kasku ochronnego podczas jazdy.

Powrót na górę strony