Aktualności

Policjanci doskonalili technikę jazdy na płycie poślizgowej

Data publikacji 19.12.2017

Kurs doskonalenia techniki jazdy samochodem na płycie poślizgowej dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Prudniku w ramach realizowanego wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Prudniku projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego”.

Mundurowi doskonalili swoją wiedzę oraz umiejętności z techniki jazdy samochodem na sali wykładowej, a następnie na autodromie w Kamieniu Śląskim, pod okiem licencjonowanych instruktorów. W szkoleniu udział wzięło 16 funkcjonariuszy.  

Podczas zajęć teoretycznych omówiono tematykę bezpiecznej jazdy, sprawności psychofizycznej, odpowiedzialności prawnej kierującego, wpływu stanu technicznego pojazdu na jego sterowność i bezpieczeństwo jazdy, a także zwrócono uwagę na właściwe ułożenie oraz technikę pracy rąk na kierownicy.

W czasie zajęć praktycznych doskonalone były elementy hamowania awaryjnego z ominięciem przeszkody, nauka wychodzenia z poślizgu nadsterownego i podsterownego, jazda z uślizgiem tylnej osi (na tzw. trolejach) oraz próba sprawnościowa łącząca wszystkie elementy. Przy wykorzystaniu symulatorów zaprezentowane zostały efekty zderzenia z wystrzałem poduszki powietrznej.

Celem kursu było rozwijanie umiejętności panowania nad samochodem i kształtowanie prawidłowych reakcji za kierownicą w sytuacjach ekstremalnych, m.in. kierowanie pojazdem uprzywilejowanym. Kurs przyczynił się do podwyższenia kwalifikacji i umiejętności policjantów niezbędnych w codziennej służbie, podniesienia ich bezpieczeństwa.

Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP II”, dofinansowanego ze środków rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

  • Policjanci doskonalili technikę jazdy na płycie poślizgowej
  • Policjanci doskonalili technikę jazdy na płycie poślizgowej
  • Policjanci doskonalili technikę jazdy na płycie poślizgowej
Powrót na górę strony