Aktualności

Śledczy zatrzymali 4 mężczyzn za kradzież z włamaniem

Data publikacji 15.12.2017

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 4 mieszkańców powiatu. Mężczyźni mają od 19 do 32 lat i są podejrzani o kradzież z włamaniem. Ich łupem padł sprzęt militarny i wędkarski. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie. Troje z zatrzymanych odpowie również za posiadanie amfetaminy. Grozi im kara do 10 lat wiezienia.

Kilka dni temu, tuż przed godziną 19:00, dyżurny z brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie o włamaniu. Z uzyskanych informacji wynikało, że grupa mężczyzn weszła do holu jednego z marketów w mieście i z zabezpieczonej witryny skradła sprzęt militarny i wędkarski. Straty oszacowano na 2 000 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni. Zabezpieczyli ślady i rozpytali świadków zdarzenia. Szybko ustalili rysopisy i wytypowali podejrzewanych o to zdarzenie. Już kilka chwil po zgłoszeniu, na jednej z ulic w mieście, śledczy zauważyli wsiadającego do mercedesa mężczyznę, który odpowiadał ich typowaniom. Mundurowi uniemożliwili mu ucieczkę. Jak się okazało, w samochodzie była również pozostała trójka podejrzewanych i skradzione mienie. Podczas dalszych czynności, u 3 z zatrzymanych, policjanci ujawnili również kilka porcji amfetaminy.

Podejrzani mają od 19 do 32 lat i są mieszkańcami powiatu brzeskiego. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Trójka z nich odpowie również za posiadanie środków odurzających. Mężczyznom grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony