Aktualności

Odpowie za nielegalny tytoń

Data publikacji 12.12.2017

Blisko 2000 sztuk papierosów i ponad 90 kilogramów suszu krajanki tytoniowej zabezpieczyli nyscy kryminalni. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 35 000 złotych. 60-letni mieszkaniec miasta usłyszał już zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu teraz wysoka grzywna, przepadek towaru i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Nyscy kryminalni podejrzewali, że na terenie miasta, mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. 7 grudnia policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia.

W lokalu zajmowanym przez 60-letniego nysanina, znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz worki z krajanką tytoniową. Kolejne nielegalne wyroby, funkcjonariusze zabezpieczyli w samochodzie należącym do mężczyzny.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 90 kilogramów tytoniu i blisko 2000 sztuk papierosów. Wstępne ustalenia wskazują, że suma strat, na jakie 60-latek mógł narazić Skarb Państwa to ponad 35 tysięcy złotych. Zatrzymany nysanin odpowie teraz przed sądem za przestępstwo karno-skarbowe. Mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

  • tytoń
  • tytoń
  • tytoń
Powrót na górę strony