Aktualności

Zastawy taktycznych apteczek medycznych trafiły do opolskich policjantów

Data publikacji 30.03.2023

Służba w Policji wiąże się z ciągłym doskonaleniem umiejętności. To konieczne, aby sprostać nowym wyzwaniom w zmieniającym się świecie. Opolscy policjanci, oprócz podnoszenia swoich kwalifikacji, otrzymują wsparcie w postaci nowoczesnego sprzętu. Dzięki Opolskiej Wojewódzkiej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, do policjantów z garnizonu opolskiego trafiły taktyczne apteczki medyczne. Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Rafałowa Kochańczyka oraz jego zastępcy mł insp. Jacka Basika zestaw osobistych apteczek medycznych przekazał przewodniczący rady bezpieczeństwa Pan Szymon Ogłaza.

Policjanci z Opolszczyzny służą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby sprostać wszystkim wymaganiom, i móc w każdych okolicznościach pomagać i chronić, mundurowi nieustannie szkolą się i doskonalą. To także nowoczesny sprzęt na wyposażeniu funkcjonariuszy. Dzięki wsparciu Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, do policjantów z Opola trafiły taktyczne apteczki medyczne.

25 pakietów apteczek otrzymali policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. To właśnie ci funkcjonariusze pełnią służbę we wszystkich powiatach naszego województwa. Dodatkowo zabezpieczają różnego rodzaju imprezy masowe oraz pełnią służbę na granicy z Białorusią.

Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Opolu nadinsp. Rafałowi Kochańczykowi oraz jego zastępcy mł. insp. Jackowi Basikowi zestaw osobistych apteczek medycznych w imieniu Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przekazał jej przewodniczący Pan Szymon Ogłaza. Nie bez znaczenia jest tutaj zaangażowanie fundacji Pro-Lege, dzięki której takie wsparcie może trafić bezpośrednio do służących na ulicach policjantów.

  • policjant z zamontowaną apteczką do kamizelki taktycznej
  • staza zamontowana do kamizelki taktycznej
Powrót na górę strony