Aktualności

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych w oku kamery grupy SPEED

Data publikacji 14.03.2023

Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. 53-letni kierowca wyprzedzał inny samochód osobowy na przejściu dla pieszych. Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych według obowiązującego taryfikatora grozi mandat karny w wysokości 1 500 złotych oraz 15 punktów karnych.

W poniedziałek (13 marca) około godziny 20.35 policjanci ruchu drogowego nadzorowali ruch drogowy na ul. Grodkowskiej w Nysie. W pewnym momencie na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący audi wyprzedził inny samochód osobowy. Ten niedozwolony i niebezpieczny manewr wykonał przed policyjnym nieoznakowanym radiowozem. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i kilkaset metrów dalej zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Za kierownicą audi siedział 53-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Na mężczyznę funkcjonariusze nałożyli mandat karny w kwocie 1 500 zł oraz 15 punktów karnych. Mężczyzna nie przyjął mandatu, korzystając z prawa do jego odmowy. O dalszym losie kierującego zadecyduje sąd.

Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych według obowiązującego taryfikatora grozi mandat karny w wysokości 1 500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Film VID-20230314-WA0000.mp4

Opis filmu: manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych

Pliki do pobrania

  • 12.31 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony