Aktualności

Przyszli informatycy odwiedzili brzeską komendę

Data publikacji 16.11.2017

Z młodzieżą z technikum informatycznego rozmawialiśmy o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w swoim życiu. Mówiliśmy o cyberprzemocy i przestrzegaliśmy przed obrażaniem i wyśmiewaniem się z rówieśników. Uświadamialiśmy, że nieletni również ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie. Była to również okazja do tego by przybliżyć młodzieży jak wygląda codzienna służba w Policji.

Uczniowie z technikum informatycznego przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu odwiedzili brzeską jednostkę policji. Była to dobra okazja do tego by młodzież poznała strukturę komendy i zrozumiała czym się różni służba od pracy. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmują się policjanci w poszczególnych wydziałach i jak wygląda ich codzienność w służbie. Mieli również możliwość dowiedzieć się jakie wymagania muszą spełniać kandydaci na przyszłych policjantów oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Zaprezentowaliśmy etapy postępowania kwalifikacyjnego i opowiedzieliśmy słuchaczom na czym polega pół roczny kurs podstawowy dla policyjnych kadetów.

Przede wszystkim jednak była to dobra okazja ku temu by porozmawiać z młodzieżą o ich odpowiedzialności karnej i cyberprzestępczości. Ostrzegaliśmy przed sięganiem po alkohol, papierosy i środki odurzające. Uświadamialiśmy, że takie zachowania niosą za sobą, nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim zdrowotne.

Młodzi ludzie dowiedzieli się, że cyberprzemoc może przejawiać się dręczeniem poprzez komunikatory internetowe, fora dyskusyjne, sms-y, e-maile, udostępnianie zdjęć i filmów w internecie bez zgody osób na nich występujących. Bywa, że młodzież dopuszcza się cyberprzemocy nie mając tego świadomości. Młodzież musi wiedzieć, że ofiary nękania czy obrażania nie radzą sobie z napiętnowaniem co może doprowadzić do tragedii.

  • spotkanie z młodzieżą
Powrót na górę strony