Kierowca z promilami próbował wręczyć łapówkę - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Kierowca z promilami próbował wręczyć łapówkę

Data publikacji 07.11.2017

Policjanci z kędzierzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego opla. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo za „przymknięcie oka” zaproponował mundurowym łapówkę. 70-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za próbę skorumpowania mundurowych grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

W niedzielę, 5 listopada przed godziną 19:00, dyżurny kędzierzyńskiej komendy przyjął zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicami Starego Koźla typowym „wężykiem” jedzie osobowy opel. Policjantów zaalarmował jeden z kierowców zaniepokojony tą sytuacją. Dyżurny we wskazane miejsce natychmiast skierował patrol ruchu drogowego.

Już po chwili mundurowi zatrzymali do kontroli opisany przez zgłaszającego samochód. Za kierownicą siedział 70-letni mieszkaniec powiatu. Funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem szybko pokazało, że kierowca ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Policjanci poinformowali go o zatrzymaniu prawa jazdy i konsekwencjach wynikających z kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Wówczas zaproponował on mundurowym 1 000 złotych łapówki w zamian za „przymknięcia oka” i puszczenie wolno. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnych aresztów.

70-latek usłyszał już 2 zarzuty. Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za próbę skorumpowania policjantów. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia.