Spotkanie w sprawie cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej nieletnich - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Spotkanie w sprawie cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej nieletnich

Data publikacji 03.11.2017

Policjanci z Lewina Brzeskiego rozmawiali z gimnazjalistami i uczestnikami terapii zajęciowej o odpowiedzialności karnej nieletnich i ceberprzemocy. Słuchacze dowiedzieli się czym jest demoralizacja i poznali formy i przejawy negatywnych zjawisk w sieci. Wszystko po to, by młodzież wiedziała z jakimi zagrożeniami może się spotkać i czego się wystrzegać.

Środowisko, w którym żyje współczesna młodzież charakteryzuje się wieloma pokusami. To nie zawsze właściwe zachowania, przez które młodzi ludzie mogą ściągnąć na siebie kłopoty. O tym jak ustrzec się przed niewłaściwymi „ścieżkami” w swoim życiu, policjanci rozmawiali z gimnazjalistami i uczestnikami terapii zajęciowej w Lewinie Brzeskim.

Podczas spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się, że dopuszczając się czynów prawnie zabronionych, oni również mogą ponieść tego konsekwencje. Konsekwencje natomiast określa „Ustawa w Sprawach Nieletnich”. Policjanci ostrzegali młodzież przed sięganiem po alkohol, papierosy i środki odurzające. Uświadamiali, że takie zachowania niosą za sobą, nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim zdrowotne.

Uczestnicy terapii zajęciowej natomiast dowiedzieli się, że cyberprzemoc może przejawiać się dręczeniem poprzez komunikatory internetowe, fora dyskusyjne, sms-y, e-maile, udostępnianie zdjęć i filmów w internecie bez zgody osób na nich występujących. Bywa, że młodzież dopuszcza się cyberprzemocy nie mając tego świadomości. Z kolei ofiary nękania czy obrażania nie radzą sobie z napiętnowaniem co może doprowadzić do tragedii.

Poprzez takie spotkania funkcjonariusze wychodzą naprzeciw problemom z jakimi mogą się spotkać młodzi ludzie. Starają się dotrzeć do ich świadomość i uczulić na to co w życiu ważne a czego się wystrzegać.

  • spotkanie z młodzieżą
  • spotkanie z młodzieżą
  • spotkanie z młodzieżą
  • spotkanie z młodzieżą
  • spotkanie z młodzieżą
  • spotkanie z młodzieżą