Oni już „świecą przykładem” i „kręci ich bezpieczeństwo” - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Oni już „świecą przykładem” i „kręci ich bezpieczeństwo”

Data publikacji 18.10.2017

Aby porozmawiać o bezpieczeństwie każda okazja jest dobra. Funkcjonariusze w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” nadal spotykają się z dziećmi. Policjanci z kluczborskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych zorganizowali pogadankę z uczniami III klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku. Głównym tematem rozmów z uczniami było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

16 października br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku - asp. sztab. Dawid Gierczyk oraz asp. Monika Jarosz - odwiedzili dzieci klas trzecich z Podstawówki nr 2 w Kluczborku. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się w domu, podczas drogi do szkoły oraz w samej szkole.

Funkcjonariusze rozmawiali też na temat bezpiecznych zabaw, bezpiecznego korzystania z Internetu a także kontaktu z osobą obcą. W trakcie spotkania policjanci rozdali dzieciom elementy odblaskowe w ramach akcji informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

Asp. Monika Jarosz opowiedziała dzieciom o swojej codziennej służbie oraz czym jest  daktyloskopia. Uczniowie mieli okazje odbić swoje linie papilarne z palców a same odbitki zachować na pamiątkę 

Prowadzone przez policjantów działania wpisują się w ogólnopolską kampanię informacyjno – edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo” organizowaną pod patronatem i z inicjatywy Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

  • Oni już „świecą przykładem” i „kręci ich bezpieczeństwo” #1
  • Oni już „świecą przykładem” i „kręci ich bezpieczeństwo” #2
  • Oni już „świecą przykładem” i „kręci ich bezpieczeństwo” #3
  • Oni już „świecą przykładem” i „kręci ich bezpieczeństwo” #4
  • Oni już „świecą przykładem” i „kręci ich bezpieczeństwo” #5
  • Oni już „świecą przykładem” i „kręci ich bezpieczeństwo” #6