Aktualności

Oddaliśmy krew dla potrzebujących

Data publikacji 19.01.2023

Opolscy policjanci po raz kolejny oddali krew dla potrzebujących. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na parkingu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Ten cenny dar ofiarowali między innymi policjanci i pracownicy cywilni naszej komendy. 6,5 litrów krwi zasili szpitale i inne punkty medyczne.

Krew jest darem, którego nie można wyprodukować ani zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest aby w bazie nigdy jej nie zabrakło. Codziennie w wielu szpitalach w Polsce odbywają się zabiegi ratujące życie, a krew jest przetaczana dla tych, którzy jej potrzebują. Pamiętajmy, że wielu z nas, jeśli nie ma przeciwwskazań, jednorazowo może oddać 450 ml. krwi. Mężczyźni 6, a kobiety 4 razy w roku.

19 stycznia odbyła się kolejna nasza zbiórka krwi. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na parkingu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu.  W trakcie całego dnia zbiórki, udało się zebrać 6,5 litrów tego najcenniejszego daru.

Zachęcajmy swoich bliskich do tego, aby regularnie oddawali krew. Ten dar uratował już nie jedno życie. Nigdy też nie wiemy kiedy my bądź ktoś nam bliski będzie jej potrzebował.

Na najbliższą zbiórkę krwi zapraszamy 23 marca.

Powrót na górę strony