Aktualności

Zapowiedź działań "Bezpieczna autostrada A4"

Data publikacji 19.01.2023

20 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu przeprowadzą działania pn. „Bezpieczna autostrada A4” . W działaniach zaangażowane będą patrole z grupy ,,SPEED’’ w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości. Z góry policjantów wspomagał będzie policyjny dron, który skupi się na kontrolach w zakresie prawidłowego wyprzedzania oraz utrzymywaniu prawidłowego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Piątkowa akcja swoim zasięgiem obejmie również autostradę A4 na terenie województw dolnośląskiego i śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.Autostrada A4 jest najdłuższą autostradą w Polsce  - to 667 km tej drogi.

Celem akcji ,,Bezpieczna Autostrada A4” jest zapobieganie oraz ujawnianie agresywnych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego, związanych ze sprawdzaniem przestrzegania przez kierujących pojazdami obowiązujących limitów prędkości, utrzymywanie prawidłowego odstępu pomiędzy pojazdami, nieprawidłowym wyprzedaniem, nieprawidłową zmiana pasa ruchu, niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych oraz innymi niezgodnymi z prawem zachowaniami.

Powrót na górę strony