Aktualności

Zatrzymany po awanturze usłyszał zarzuty

Data publikacji 18.01.2023

Do 8 lat więzienia grozi 35-letniemu mieszkańcowi powiatu brzeskiego. Mężczyzna najpierw awanturował się na dworcu kolejowym, znieważył policjantkę i kierował wobec niej groźby. Kiedy został zatrzymany, za odstąpienie od dalszych czynności zaproponował jej łapówkę. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Kilka dni temu policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury na dworcu kolejowym w mieście. Patrol, który podjął czynności, na miejscu zastał nietrzeźwego mężczyznę. Jak się okazało 35-latek był wulgarny i zakłócał spokój innym osobom przebywającym na dworcu. W związku z popełnieniem wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Na tym jednak interwencja się nie skończyła. 35-latek stał się agresywny i zaczął wulgarnie wyzywać  i znieważać policjantkę. Dodatkowo kierował wobec niej groźby. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do radiowozu. W trakcie transportu do komisariatu zatrzymany, w zamian za odstąpienie od dalszych czynności zaproponował policjantce łapówkę. Zamiast do komisariatu chciał by go „podrzucić do bankomaty po pieniądze”.

35-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Dotyczą one znieważenia funkcjonariusza policji, kierowania gróźb  i próby wręczenia łapówki. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony