Aktualności

Porozumienie w sprawie dodatkowych patroli policji

Data publikacji 16.10.2017

Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie nadkom. Andrzej Ostrycharczyk pozyskał pieniądze na służby dodatkowe. To kolejne fundusze, które zostaną wykorzystane jeszcze w 2017 roku. Porozumienie podpisano z Burmistrzem Namysłowa Julianem Kruszyńskim oraz z Wójtem Gminy Wilków Bogdanem Zdybem. Dzięki dodatkowym środkom więcej patroli policji pojawi się w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Porozumienia zostały podpisane w siedzibach władz gmin Namysłowa i Wilkowa. Podczas spotkania z burmistrzem Julianem Kruszyńskim komendant namysłowskiej policji pozyskał dwa tysiące złotych na dodatkowe patrole policji. Łącznie w 2017 roku władze gminy Namysłów przekazały na służby ponadnormatywne 17 tysięcy złotych.

Na terenie gminy Namysłów dodatkowe patrole pojawią się szczególnie w weekendy, w miejscach najbardziej zagrożonych przestępstwami i wykroczeniami szczególnie uciążliwymi dla mieszkańców. Pieniądze trafią także do policjantów, którzy wezmą udział w działaniach „Znicz 2017”.

Władze gminy Wilków przekazały również dodatkowe dwa tysiące złotych aby i w ich rejonie patrole policji mogły pojawiać się częściej. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych. Podczas planowania dodatkowych patroli, uwzględniane również będą sugestie władz gminy oraz mieszkańców.

 

Powrót na górę strony