Aktualności

Świadomi online

Data publikacji 11.10.2017

Jak chronić swoje dane, kupować online czy jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych – opolscy policjanci szkolili ponadgimnazjalną młodzież. Funkcjonariusze zajmujący się walką z cyberprzestępczością podpowiadali uczniom z Zespołu Szkół w Prudniku co zrobić, by nie stać się ofiarą przestępców działających przez Internet. W szkoleniu pod hasłem „Cyberbezpieczny uczeń” wzięło udział ponad 150 osób.

Nieograniczony dostęp do Internetu umożliwia szybkie zdobywanie informacji, wymianę danych oraz kontaktowanie się z innymi ludźmi. Świat wirtualny może jednak kreować swoją własną rzeczywistość. Poprzez szybki rozwój nowoczesnych technologii powstają coraz to nowe zagrożenia i nowe rodzaje przestępczości. Niebezpieczeństwa, na jakie narażone są dzieci i młodzież w Internecie, dotyczą wielu obszarów – w tym psychicznego, zdrowotnego, moralnego  i społecznego.

Szkolenie miało na celu podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Młodzież dowiedziała się również o odpowiedzialności prawnej związanej z podejmowanymi działaniami w Sieci. Podczas szkolenia funkcjonariusz instruował młodzież, jak bezpiecznie poruszać się w Sieci i nie zostać ofiarą przestępców, bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych oraz dokonywać zakupów i płatności online. Wskazał, kiedy zachować szczególną czujność i co powinno wzbudzić niepokój podczas korzystania z Internetu.

Przedsięwzięcie zrealizowano ramach partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych powiatu prudnickiego – ETAP II”. Dofinansowane zostało w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

  • Świadomi online #1
  • Świadomi online #2
  • Świadomi online #3
  • Świadomi online #5
  • Świadomi online #6
  • Świadomi online #7
Powrót na górę strony