Aktualności

Podsumowanie działań "Prędkość" na drogach powiatu namysłowskiego

Data publikacji 02.10.2017

Ponad 200 skontrolowanych pojazdów, 80 nałożonych mandatów karnych, 3 zatrzymane prawa jazdy to efekt działań policjantów na drogach powiatu namysłowskiego podczas dwudniowej akcji „Prędkość". Celem akcji było zapobieganie zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z ruchu drogowego piratów drogowych.

Przez dwa dni minionego tygodnia namysłowska drogówka przy wsparciu policjantów z Kluczborka, Brzegu i Opola prowadziła działania „Prędkość”. Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz radiowóz  z videorejestratorem kontrolowali prędkość kierowców na drogach powiatu namysłowskiego. Pod „lupę” mundurowi wzięli szczególnie te szlaki komunikacyjne, na których najczęściej dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego, a więc w szczególności drogi krajowe i  wojewódzkie oraz te, które mieszkańcy naszego powiatu wskazali poprzez aplikację: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W ciągu dwóch dni  funkcjonariusze skontrolowali ponad 200 kierujących pojazdami. Efektem tych kontroli było ujawnienie blisko 100 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W 80 przypadkach policjanci nałożyli na kierujących mandaty karne. Z kolei za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym funkcjonariusze ujawnili trzech kierowców, którym zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Najczęstszym wykroczeniem było niestosowanie się do ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym. Apelujemy, aby za kierownicą zapomnieć o pośpiechu i pamiętać, że będąc kierowcą ciąży na nas odpowiedzialność nie tylko za swoje – ale również życie innych.

  • Podsumowanie działań "Prędkość" na drogach powiatu namysłowskiego
  • Podsumowanie działań "Prędkość" na drogach powiatu namysłowskieg
  • Podsumowanie działań "Prędkość" na drogach powiatu namysłowskiego
Powrót na górę strony