Aktualności

W ramach akcji „Przemów” pobudzali wyobraźnie młodych ludzi

Data publikacji 29.09.2017

Najpierw odbyła się projekcja filmu „Za niebieskimi drzwiami” i spoty profilaktyczne - to one mają trafić do wyobraźni najmłodszych. Ważne by młodzi ludzie wiedzieli jakie są konsekwencje wypadku, jak niebezpieczne jest rozkojarzenie za kierownicą, nadmierna prędkość czy niezapięte pasy. Bardzo ważne jest również to, aby osoby które podróżują z nieodpowiedzialnymi kierowcami zwracały im uwagę na ich niebezpieczne zachowania.

Do Brzeskiego Centrum Kultury licznie zawitała młodzież z gimnazjów i podstawówek. Powód tej wizyty był bardzo ważny. W ramach akcji „Przemów” dzieci przyszły by obejrzeć film „Za niebieskimi drzwiami”, który został nakręcony na podstawie książki autorstwa Marcina Szczygielskiego. Film ten opowiada o konsekwencjach wypadku drogowego i uruchamia wyobraźnię młodzieży.

Wyemitowane zostały również spoty profilaktyczne, które obrazują ile może kosztować chwila nieuwagi na drodze. Telefon przy uchu, czytanie wiadomości, ustawianie nawigacji w czasie jazdy – to wszystko wpływa na nasze rozkojarzenie.

Podinsp. Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu porozmawiał z młodzieżom o tym co ważne na drodze. Podkreślił, że każdy uczestnik ruchu drogowego jest kowalem nie tylko swojego bezpieczeństwa, ale i innych. Zaledwie kilka sekund nieuwagi, rozkojarzenie i lekceważący stosunek do przepisów może kosztować kogoś życie lub zdrowie.

Dzięki nawiązaniu współpracy z fundacją „Akogo?” oraz firmą TFP Sp. z o.o. z Warszawy, którzy są głównymi organizatorami przedsięwzięcia, materiał profilaktyczny trafi do kolejnych szkół na Opolszczyźnie. Projekcja filmu będzie poprzedzana pogadanką policjantów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

  • zdjęcie ze spotkania
  • zdjęcie ze spotkania
  • zdjęcie ze spotkania
  • zdjęcie ze spotkania
  • zdjęcie ze spotkania
  • zdjęcie ze spotkania
  • zdjęcie ze spotkania
  • zdjęcie ze spotkania
Powrót na górę strony