Aktualności

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Data publikacji 29.09.2017

Maluchy z kluczborskiego przedszkola odwiedziły policjantów. Dzieci miały okazję usiąść na policyjnym motocyklu, dowiedzieć się jak pracuje przewodnik ze swoim psem służbowym oraz jak wygląda praca technika kryminalistyki. Przedszkolaki zwiedziły budynek komendy, gdzie każde z nich mogło przez chwilę poczuć się jak komendant. Spotkanie było też świetną okazją do rozmowy o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko.

Funkcjonariuszy z Kluczborka odwiedziły dzieci z przedszkola nr 2. W trakcie spotkania, policjanci opowiadali najmłodszym mieszkańcom powiatu, na czym polega ich praca i jak wygląda codzienna służba.

Dzieci szczególnie zainteresowane były zadaniami, jakie wykonuje technik kryminalistyki, w tym w jaki sposób zabezpiecza ślady, które zostawiają przestępcy. Ochotnicy mieli również możliwość odciśnięcia swoich linii papilarnych i zabrania ich na pamiątkę.

Maluchy mogły przyjrzeć się też, jak pracują policjanci w komendzie i na chwilę mogły poczuć się jak szef jednostki zasiadając na stanowisku komendanta. Przedszkolaki zwiedziły stanowisko kierowania i policyjne areszty. Sądząc po uśmiechniętych buziach maluchów, największym zainteresowaniem cieszył się jednak pokaz psów służbowych prowadzony przez przewodników.

Naszym gościom życzymy samych bezpiecznych chwil oraz zapraszamy ponownie.

Powrót na górę strony