Nietrzeźwi kierowcy w rękach policji
W Kędzierzynie-Koźlu 41-latek został zatrzymany, gdy jechał centrum miasta mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z kolei brzeska drogówka zatrzymała do kontroli 46-letniego kierowcę z województwa dolnośląskiego. Ten prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu, cofniętych 7 kategorii do kierowania i z blisko promilem alkoholu w organizmie. Policjanci przypominają – nie ma pobłażania dla nieodpowiedzialnych kierowców.
W poniedziałkowy poranek na jednej z ulic Brzegu policjanci z miejscowej drogówki zatrzymali do kontroli forda. Mundurowi szybko spostrzegli, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest bardzo nerwowy. Na samym początku okazało się, że kierowca nie ma przy sobie dokumentu prawa jazdy. Sprawdzenie w policyjnym systemie tylko potwierdziło podejrzenia policjantów. Zatrzymany do kontroli kierowca miał cofnięte uprawnienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zakaz dotyczył 7 kategorii – A, AM, B,C,D,E i T.
Dodatkowo badanie na urządzeniu pokazało, że 46-letni mieszkaniec Dolnego Śląska jest pod wpływem alkoholu. W organizmie miał blisko promil alkoholu. Sprawa 46-latka ponownie trafi do sądu. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się on również liczyć z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów do 15 lat.
Z kolei w Kędzierzynie-Koźlu policjanci patrolujący centrum miasta zauważyli na jednej z ulic matiza. Kierowca tego samochodu na widok radiowozu gwałtownie skręcił w jedną z bocznych uliczek. Funkcjonariusze podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy, pojechali za nim i zatrzymali go do kontroli. Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie, które wykazało u 41-latka ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu stracił swoje prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sadem. Musi się liczyć z karą do 2 lat więzienia oraz wysoką grzywną.
Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Obniżona koncentracja, zaburzenia wzrokowe i opóźniona reakcja bardzo szybko mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Pamiętajmy, że konsekwencje prawne to nie wszystko. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierowców mają często tragiczny w skutkach finał.