Leśniczy zatrzymany za korupcję - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Leśniczy zatrzymany za korupcję

Data publikacji 19.09.2017

Namysłowscy kryminalni zatrzymali 42-letniego pracownika leśnictwa. Mężczyzna podejrzewany jest o zainkasowanie w formie łapówki łącznie ponad 18 000 złotych. Leśniczy usłyszał już zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Namysłowa zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą wzięli pod lupę pracownika jednego z leśnictw w województwie opolskim. Podejrzewali, że mógł on przyjmować łapówki w związku z pełnioną funkcją publiczną jako podleśniczy.

Śledczy przesłuchali świadków i zabezpieczyli zebrany materiał dowodowy. Na tej podstawie ustalili, że 42-latek mógł przez dwa lata przyjąć łącznie ponad 18 000 złotych łapówki w zamian  za umożliwienie wykonywania prac na rzecz Lasów Państwowych. Leśniczy miał również korzystać z innych form korupcji takich jak tankowanie paliwa na koszt interesantów.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu namysłowskiego usłyszał już zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia.