Aktualności

Robisz zakupy w sieci? Zachowaj ostrożność

Data publikacji 30.11.2022

51-latka kupiła sprzęt kuchenny przez Internet i wpłaciła pieniądze na wskazane kontro. Po wykonaniu przelewu kontakt ze sprzedającym się urwał, a towar do tej pory nie dotarł do kobiety. Inny mieszkaniec powiatu strzeleckiego sprzedając meble w sieci, stracił blisko 1000 zł. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jakichkolwiek transakcji internetowych oraz przypominamy o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Kilka dni temu strzeleccy kryminalni przyjęli zawiadomienie o oszustwie, do którego doszło w trakcie zakupów poprzez popularny portal społecznościowy. 51-letnia kobieta kupiła w sieci robota kuchennego i przelała kwotę 3 000 zł na wskazane konto sprzedawcy. Po przelaniu pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urwał, a towar do tej pory nie trafił do 51-latki.

Inny mieszkaniec powiatu strzeleckiego chciał sprzedać w sieci meble. Osoba zainteresowana ich kupnem, przesłała mężczyźnie link, pod którym miał dokonać wszelkich formalności sprzedaży. Mężczyzna kliknął w link, a po przekierowaniu na stronę podał najważniejsze dane dotyczące bankowości internetowej. Po chwili z jego konta zniknęło blisko 1000 zł.

Przed nami święta Bożego Narodzenia, które dla wielu z nas kojarzą się z obdarowywaniem bliskich prezentami. Odzież, sprzęt elektroniczny, zabawki, kosmetyki - wybór tych produktów na portalach zakupowych jest ogromny, a wygoda oraz szybkość zakupów sprawia, że często decydujemy się na zakup upominków w Internecie. Warto jednak pamiętać, że przestępstwa popełniane są nie tylko w świecie realnym, ale również wirtualnym i zachować czujność podczas jakichkolwiek transakcji internetowych.