Bezpieczeństwo kręci się dalej… - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Bezpieczeństwo kręci się dalej…

Data publikacji 15.09.2017

W ramach działań „ Kręci mnie bezpieczeństwo...bezpieczna droga do szkoły” głubczyccy mundurowi spotykają się z dziećmi. Funkcjonariusze przedstawiają najmłodszym zasady, jakich muszą przestrzegać aby bezpiecznie dotrzeć do i z szkoły. Podczas spotkań wręczają odblaski oraz książeczki „Pierwszaki”. Akcję honorowym patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci ds. profilaktyki społecznej wspólnie z dzielnicowymi rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi uczestnikami dróg. Funkcjonariusze odwiedzają szkoły podstawowe i przedszkola w związku z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”. Przypominają dzieciom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym oraz w terenie zabudowanym dla ich bezpieczeństwa. Mundurowi rozmawiają także na temat bezpieczeństwa w czasie podróży samochodem, przypominają o obowiązku jazdy w fotelikach z zapiętymi pasami. Jak postępować w przypadku nieznajomych osób oraz co należy zrobić gdy się zgubią rodzicom lub innym opiekunom.

Dzieci nie tylko słuchały, ale również odpowiadały na pytania zadawane przez mundurowych. Na zakończenie każdego spotkania policjanci wręczają dzieciom odblaski oraz książeczki. Wszystkie tego typu działania profilaktyczne mają na celu uświadomienie oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg, a przez to ograniczenie nieszczęśliwych wypadków.