Aktualności

Oddaliśmy krew dla potrzebujących

Data publikacji 25.11.2022

Do tego, jak ważne jest oddawanie krwi, nie trzeba nikogo przekonywać. Funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz mieszkańcy Opola po raz kolejny oddali ten najcenniejszy z darów. Tym razem w ramach akcji „Nasza krew – nasza Ojczyzna”.

Krew jest darem, którego nie można wyprodukować ani zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest aby w bazie nigdy jej nie zabrakło. Codziennie w wielu szpitalach w Polsce odbywają się zabiegi ratujące życie, a krew jest przetaczana dla tych, którzy jej potrzebują. Pamiętajmy, że wielu z nas, jeśli nie ma przeciwwskazań, jednorazowo może oddać 450 ml. krwi. Mężczyźni 6, a kobiety 4 razy w roku.

24 listopada odbyła się nasza kolejna zbiórka krwi. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. W trakcie zbiórki udało się zebrać blisko 6 litrów tego najcenniejszego daru.

Zachęcamy wszystkich do tego, aby regularnie oddawać krew. Może ona uratować nie jedno życie. Nigdy też nie wiemy kiedy my bądź ktoś nam bliski będzie jej potrzebował.

  • logo akcji Nasza Krew Nasza Ojczyzna
  • policjanci oddają krew
  • policjanci w kolejce przed krwiobusem
Powrót na górę strony