Aktualności

Mieli okradać sklepy na tereni trzech województw - zostali zatrzymani

Data publikacji 23.11.2022

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu ustalili tożsamość pary odpowiedzialnej za liczne kradzieże markowej odzieży i kosmetyków. Przy mieszkańcach dolnego śląska funkcjonariusze zabezpieczyli ubrania, obuwie oraz kosmetyki. Rzeczy pochodziły z kilku sklepów na terenie trzech województw. 30-latek trafił już do aresztu na 3 miesiące, natomiast wobec jego 23-letniej wspólniczki, sąd zastosował policyjny dozór.

Kryminalni z komisariatu II w Opolu pracowali nad ustaleniem tożsamości osób odpowiedzialnych za kradzieże markowej odzieży, butów i kosmetyków. Wszystkie te rzeczy, sprawcy mieli kraść ze sklepów. Wizytka nieuczciwych klientów potrafiła kosztować właściciela sklepu nawet kilka tysięcy złotych.

Wizerunek osób odpowiedzialnych za te przestępstwa nie był z początku znany opolskim policjantom. Dzięki pracy operacyjnej ustalili, że kobieta z mężczyzną mieszkają na terenie województwa dolnośląskiego. Najpierw zebrali dowody ich przestępczej działalności, a potem wystąpili do prokuratora o wydaniu nakazu zatrzymaniu podejrzewanych. 30-latek i 23-letnia kobieta zostali zatrzymani na terenie województwa dolnośląskiego i przetransportowani do opolskiej jednostki.

Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania obojga z nich. Znaleźli i zabezpieczyli odzież  z klipsami zabezpieczającymi, obuwie oraz znaczną ilość kosmetyków różnych marek. Wszystkie te rzeczy prawdopodobnie pochodzą z kradzieży.

W trakcie przesłuchania oboje przyznali się, że z kradzieży uczynili sobie stałe źródło dochodu, a towar sprzedawali na terenie Niemiec. Para miała działać na terenie województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Mężczyzna odsiadywał już wyrok za podobne przestępstwa, dlatego musi się liczyć z karą do 7,5 roku pozbawienia wolności. Wobec recydywisty sąd zastosował 3 - miesięczny areszt, natomiast wobec jego wspólniczki - policyjny dozór. Dotychczas oboje usłyszeli po 6 zarzutów kradzieży.

Jak zaznaczają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy, a podejrzani prawdopodobnie usłyszą kolejne zarzuty.  Konieczne jest wykonanie jeszcze wielu czynności we współpracy z funkcjonariuszami innych województw oraz ustalenie, do kogo należą zabezpieczone rzeczy.

Powrót na górę strony