Aktualności

Nietrzeźwy kierowca z narkotykami próbował uciec policjantom

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci z krapkowickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę mazdy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg mundurowych za pędzącym autem zakończył się w centrum miasta. Dodatkowo 31-latek miał z sobą narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W nocy, 9 września policjanci ruchu drogowego patrolując centrum Krapkowic dali sygnał do zatrzymania się kierowcy mazdy. Ten na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta. Po krótkim pościgu, mężczyzna porzucił samochód i próbował uciec pieszo. Już po chwili został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało to 31-letni mieszkaniec Krapkowic. Podczas kontroli stanu trzeźwości badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo w jego pojeździe policjanci znaleźli ponad 10 gramów różnego rodzaju narkotyków.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany już w niedzielę usłyszał trzy zarzuty, do których się przyznał. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym, ucieczkę i niezatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej oraz posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

Przypominamy!

Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i - chcąc uciec - nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Powrót na górę strony