Aktualności

Przed nami ostatni weekend wakacji

Data publikacji 25.08.2017

Ostatni wakacyjny weekend nieodzownie wiąże się ze zwiększonym ruchem. Dlatego w tym czasie, na drogach pojawi się więcej niż zwykle policjantów ruchu drogowego i prewencji. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących. Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na trzeźwość oraz prędkość z jaką poruszają się kierowcy, w tym także motocykliści.

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, podczas którego wielu z nas planuje powroty. Ważnym jest, żeby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Na drogach Opolszczyzny pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze wyposażeni w mierniki prędkości, nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz alkomaty będą walczyć z piratami drogowymi. Policjanci sprawdzać będą przede wszystkim trzeźwość kierowców, prędkość z jaką się poruszają, a także czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa czy fotelików do przewożenia dzieci. Uwaga mundurowych skierowana będzie również na kierujących motocyklami. 

Żeby podróż była bezpieczna, warto stosować się do kilku zasad:

- nigdy  nie wsiadać za kierownicę po alkoholu;

- przed podróżą starać się wypocząć;

- w czasie jazdy korzystać z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewozić w fotelikach;

- przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego) wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) i potrzebne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny),

- przestrzegać ograniczeń prędkości, dostosować ją do aktualnie panujących warunków drogowych bowiem dobre warunki nie gwarantują bezpieczeństwa,

- pamiętać o zastosowaniu zasady ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drogach.

Powrót na górę strony