Aktualności

Czterech kierowców straciło prawo jazdy

Data publikacji 27.10.2022

Od 17 września br. obowiązują nowe, zaostrzone przepisy ruchu drogowego, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Pomimo to wciąż zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. W minionym tygodniu, policjanci z krapkowickiej grupy SPEED, zatrzymali prawo jazdy aż 4 kierującym. Wszyscy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista pędził z prędkością 116 km/h.

Do tych zdarzeń doszło na przestrzeni minionego tygodnia. Policjanci ruchu drogowego, z krapkowickiej grupy SPEED, zatrzymali w tym okresie cztery uprawnienia do kierowania pojazdami. Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 21- latek, który w miejscowości Pietna pędził osobowym citroenem z prędkością 116 km/h. Mieszkaniec powiatu opolskiego przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 66 km/h. Nieco mniej, jednak nadal o wiele za dużo, na liczniku miał 20-letni kierujący volkswagenem. Mieszkaniec gminy Korfantów, w Strzeleczkach jechał z prędkością 104 km/h.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy jeszcze dwóm innym nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi. Dodatkowo, stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, które będą mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Apelujemy do kierowców o rozważną i zgodną z przepisami jazdę. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 849 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony