Aktualności

Wracając z zabezpieczenia meczu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 24.10.2022

Prudniccy policjanci wracając z zabezpieczenia meczu piłkarskiego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 45-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego za takie przestępstwo grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka kara grzywny.

Do tego zdarzenia doszło w piątek (21 października), tuż przed północą na terenie gminy Lubrza. Uwagę prudnickich policjantów wracających z zabezpieczenia meczu piłkarskiego z Opola, zwróciło osobowe suzuki. Jego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli.

Za kierownicą samochodu siedział 45-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy. Teraz mieszkaniec powiatu prudnickiego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Powrót na górę strony