Aktualności

Pomagamy i chronimy, również poza służbą

Data publikacji 14.10.2022

Policjantem jest się całą dobę, również poza godzinami pracy. Udowodnił to policjant wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. 25-letni mężczyzna ukradł artykuły spożywcze. Jako, że nie jest to pierwsze tego typu wykroczenie, sprawa młodego mężczyzny trafi do sądu.

Policjant jest się zawsze, nawet po zakończonej służbie w komendzie. Udowodnił to policjant głubczyckiego wydziału kryminalnego.

W wolnym czasie od służby będąc w sklepie zauważył jak jeden z klientów nerwowo się zachowywał. To wzbudziło podejrzenie u funkcjonariusza. Postanowił lepiej przyjrzeć się mężczyźnie i szybko okazało się, że pod ubraniem schowane ma artykuły spożywcze. Policjant natychmiast obezwładnił 25-latka i wezwał ochronę sklepu. Już po chwili na miejscu zjawił się patrol policji, który przeprowadził z mężczyzną niezbędne czynności i w rezultacie skierował wobec podejrzanego wniosek o ukaranie.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Okazało się, że nie była to pierwsza kradzież 25-latka. Grozi mu teraz wysoka kara grzywny.

Powrót na górę strony