Aktualności

Wyjaśniamy okoliczności tragicznego wypadku z udziałem kierowcy ciągnika

Data publikacji 13.10.2022

60-letni kierowca ciągnika podczas wykonywania prac na terenie swojej posesji z nieustalonych przyczyn opuścił pojazd, zostawiając uruchomiony silnik, a następnie wpadł pod koła ciągnika. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Okoliczności zdarzenia oraz jego dokładny przebieg ustala strzelecka policja. Apelujemy do wszystkich osób korzystających z maszyn rolniczych o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

12 października w m. Lichynia doszło do tragicznego wypadku z udzialem kierowcy ciągnika. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 60-letni mężczyzna podczas cofania ciągnikiem rolniczym z nieustalonych przyczyn opuścił pojazd, pozostawiając go uruchomionym, a następnie wpadł pod koła ciągnika. Z uwagi na poniesione obrażenia mężczyzna został przetransportowany do jednej z placówek medycznych na Opolszczyźnie. Niestety, 60-latek zmarł. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem strzeleckiej prokuratury.

To niestety nie jedyne zdarzenie z udziałem ciągnika rolniczego, do jakiego doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu strzeleckiego. W piątek, 7 października, w miejscowości Jędrynie, 69-letni kierowca ciągnika w wyniku niezachowania należytej ostrożności zahaczył maszyną rolniczą o przystanek autobusowy. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, nikt nie został ranny.

Apelujemy do wszystkich osób o zachowanie ostrożność podczas wykonywania prac z wykorzystaniem maszyn rolniczych. Przypominamy również o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, o których należy pamiętać:

- używaj tylko w pełni sprawnych maszyn i pojazdów - zanim wyruszysz, upewnij się że w strefie pracy maszyny nie przebywają ludzie;

- obsługując maszyny bądź zawsze trzeźwy i wypoczęty;

- przed uruchomieniem ciągnika, maszyny lub innego urządzenia, sprawdź działanie zespołów mechanizmów i urządzeń ochronnych;

- używaj odzieży ochronnej i środków ochrony indywidualnej;

- nie przerabiaj we własnym zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych;

- nie wykonuj napraw przy włączonym napędzie i pracującym silniku;

- przerywając pracę zawsze wyłącz zapłon pojazdu;

- zapewnij dzieciom opiekę i bezpieczne miejsce zabaw, z dala od maszyn rolniczych;

Powrót na górę strony