Aktualności

Kierujący z zakazem, pasażer z narkotykami

Data publikacji 13.10.2022

Policjanci zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Jednak zanim pojazd się zatrzymał, kierujący zamienił się miejscami z pasażerem. Okazało się, że 20-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo pasażer posiadał przy sobie amfetaminę. Teraz za swoje zachowanie obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Kilka dni temu policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że 20-letni kierujący nie powinien siedzieć za kierownicą, gdyż posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Gdy samochód zwolnił mundurowi zauważyli, że kierujący zamienia się miejscami z siedzącym obok niego pasażerem, a następnie się zatrzymał.

Rozmawiając z policjantami 20-latek przyznał, że zamienił się miejscami z kolegą, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, co funkcjonariusze potwierdzili również w policyjnych bazach danych. W trakcie czynności młodzi mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać. To wzbudziło podejrzenia mundurowych, które jak się okazało były słuszne - przy 20-letnim pasażerze policjanci znaleźli amfetaminę.

Teraz obaj mieszkańcy powiatu prudnickiego odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu 20-letniemu kierującemu grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Natomiast jego rówieśnikowi za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony