Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 04.08.2017

Dzięki reakcji mieszkańców gminy Prudnik policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 45-latek zatrzymał się na skrzyżowaniu i nie potrafił już dalej jechać. Przechodnie widząc stan w jakim prowadził auto natychmiast wezwali funkcjonariuszy. Badanie alkomatem pokazało, że miał on 3 promile alkoholu w organizmie.

27 lipca, wieczorem prudniccy policjanci otrzymali informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy.

Na miejscu mundurowi ustalili, że 45-latek jadąc osobowym audi zatrzymał się na skrzyżowaniu, z którego nie potrafił już ruszyć. Myśląc, że kierowca ma problemy z samochodem z pomocą przyszli obserwujący to zdarzenie przechodnie.  Podczas rozmowy z nim wyczuli silną woń alkoholu i wezwali policjantów. Aby uniemożliwić dalszą jazdę 45-latkowi zabrali kluczyki, a  jego pojazd zepchnęli na pobocze. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz zatrzymanemu oprócz utraty prawa jazdy, grozi także  kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa przechodniów, którzy nie pozwolili pijanemu kierowcy na kontynuowanie jazdy, która mogła zakończyć się tragedią.

Powrót na górę strony