Aktualności

Policjant z odblaskami w bibliotece

Data publikacji 03.10.2022

1 października w namysłowskiej bibliotece odbyła się „Noc bibliotek”. Jednym z punktów bogatego programu było spotkanie z policjantem. Oprócz czytania bajek, mundurowy zaprezentował dzieciom policyjny sprzęt. Spotkanie odbyło się w Ogólnopolskim Policyjnym Dniu Odblasków, dlatego policjant rozdał dzieciom kamizeli i opaski odblaskowe.

W sobotni wieczór, policjant namysłowskiej komendy, odwiedził dzieci w miejskiej bibliotece. W ramach wydarzenia „Noc bibliotek” funkcjonariusz czytał dzieciom bajki, zaprezentował policyjny sprzęt i rozmawiał z maluchami o bezpieczeństwie.

1 października przypadał również „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”, dlatego dzieci otrzymały od naszego funkcjonariusza kamizelki i opaski odblaskowe.

Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w porze jesienno-zimowej. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, sprawiają, że piesi na pewno będzie lepiej widoczni dla kierujących.

  • Policjant w mundurze siedzi z dziećmi na dywanie i czyta im bajki.
  • Biała plansza z napisem noc bibliotek.
  • Policjant w mundurze siedzi na dywanie z dziećmi i z nimi rozmawia.
Powrót na górę strony