Aktualności

Podejrzany o kradzież elementów stalowych i posiadanie narkotyków

Data publikacji 29.09.2022

Dzięki czujności poszkodowanego, podejrzany o kradzież mężczyzna usłyszał zarzuty. 53-latek z terenu jednej z firm miał wynieść 5 ton stalowych elementów łączących podkłady kolejowe. Dodatkowo kryminalni ustalili, że ma on związek z przestępczością narkotykową. W jego volkswagenie zabezpieczyli ponad 30 gramów marihuany.

W minioną niedzielę w nocy policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży na terenie jednej z firm w mieście. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ujął on mężczyznę, który miał wynosić stalowe elementy.

W związku ze sprawą, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie, zabezpieczyli monitoring i rozpytali poszkodowanego. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna miał się dopuścić kradzieży 150 szt. stalowych elementów łączących szyny kolejowe. Proceder trwał od maja tego roku.  Przez kilka miesięcy 53-latek z terenu firmy łącznie wyniósł 5 ton metalowych szyn. Straty poszkodowany oszacował na 15 000 złotych.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili również, że mężczyzna może mieć związek z przestępczością narkotykową. W związku z podejrzeniem przeszukali jego mieszkanie i samochód. W volkswagenie znaleźli słoiki z zielonym suszem. Zabezpieczone środki przebadali na narkotesterze. Okazało się, że to ponad 30 gramów marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i posiadania środków odurzających. Do obydwóch przestępstw się przyznał. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • stalowe elementy łączące szyny kolejowe
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • zabezpieczony zielony susz roślinny
  • zatrzymany podpisuje dokumentację
Powrót na górę strony