Aktualności

Dwa nieprawidłowe wyprzedzania, 2 000 złotych mandatu i 25 punktów karnych - zarejestrowali to policjanci z grupy SPEED

Data publikacji 28.09.2022

Policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali dwa poważne wykroczenia kierującego renaultem, a wszystko to na dystansie niespełna 300 metrów. Według obowiązujących od 17 września nowych przepisów, skutkowało to nałożeniem łącznie 25 punktów karnych i mandatem w kwocie 2 000 złotych. Teraz 30-latek z powiatu kluczborskiego chcąc usiąść za kierownicą będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy. Aby uniknąć dotkliwych kar recepta jest prosta - to przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

23 września około godz 11:20 policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolujący odcinek drogi wojewódzkiej nr 901 na trasie Olesno-Dobrodzień zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierującego renault, 30-latka z powiatu kluczborskiego.

W miejscowości Wachów mężczyzna najpierw zignorował znak B-25 „zakaz wyprzedzania”, a niespełna 300 metrów dalej wyprzedzał kolejny samochód na skrzyżowaniu. Zgodnie z obowiązującymi od 17 września zmianami w prawie drogowym, skutkowało to mandatem w łącznej  kwocie 2 000 złotych i nałożeniem 25 punktów karnych. W konsekwencji 30-latek chcąc usiąść za kierownicą będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że pośpiech i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca łamiący przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu! Aby uniknąć dotkliwych kar recepta jest prosta - to przestrzeganie przepisów prawa drogowego.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony