Aktualności

Podejrzany o włamanie, groźby i ostrzelanie budynku

Data publikacji 27.09.2022

Policjanci z Lewina Brzeskiego już w dzień po włamaniu zatrzymali 17-latkę i 29-letniego mężczyznę. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą kryminalni, podejrzany jeszcze tego samego dnia wrócił do poszkodowanego i z wiatrówki strzelał w budynek. Dodatkowo miał mu grozić. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Natomiast 29-latek musi się liczyć również z karą za zniszczenie mienia i groźby karalne. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do mieszkania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że ich łupem stał się m.in. alkohol. Funkcjonariusze rozpytali świadków, zabezpieczyli ślady i monitoring. Na tej podstawie wytypowali podejrzewane osoby i już następnego dnia zatrzymali je. To 29-letni mężczyzna i 17-latka.

Szybko się okazało, że mężczyzna ma również inne przewinienia na koncie. Jak ustalili policjanci, podejrzany jeszcze tego samego dnia wrócił do poszkodowanego i z wiatrówki na metalowe kulki strzelał w budynek. Swoim działaniem zniszczył elewację i okno. Dodatkowo okazało się, że w czasie całego zajścia, 29-latek był w stosunku do poszkodowanego agresywny, wulgarny i stosował wobec niego groźby. Poszkodowany swoje starty oszacował na 2 500 złotych.

Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Natomiast 29-latek musi się liczyć również z karą za zniszczenie mienia i groźby karalne. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony