Aktualności

Zlikwidowana plantacja marihuany

Data publikacji 26.09.2022

Blisko 50 krzaków konopi, prawie kilogram gotowej marihuany oraz haszysz zabezpieczyli nyscy kryminalni. Policjanci do sprawy zatrzymali 46-letniego mieszkańca Nysy, który zorganizował nielegalną plantację konopi indyjskich. Mężczyźnie za wytwarzanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 8 lat więzienia.

Działania operacyjne policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nysie doprowadziły do zatrzymania 46-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna w swoim domu zorganizował nielegalną plantację marihuany.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli blisko 50 krzaków konopi indyjskich i prawie kilogram gotowej marihuany. Nielegalna uprawa znajdowała się w niezamieszkałym domu, w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu, wyposażonym w wentylatory i specjalne lampy. Dodatkowo, podczas przeszukania mieszkania podejrzanego, policjanci znaleźli jeszcze marihuanę i haszysz.

Mężczyzna został zatrzymany, narkotyki i przedmioty służące do ich produkcji zabezpieczone przez funkcjonariuszy. 46-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych, przedmiotów służących do ich produkcji oraz zorganizowania nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Decyzją Sadu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

  • krzaki marihuany
  • rosnące krzaki marihuany
  • krzaki marihuany
Powrót na górę strony