Aktualności

Zmienne warunki na drogach - apelujemy o zachowanie ostrożności

Data publikacji 23.09.2022

Przed nami kalendarzowa jesień. Dzień będzie krótszy i coraz częściej będą nam towarzyszyły przymrozki oraz opady deszczu. Zmienne warunki na drogach mogą okazać się bardzo niebezpieczne, o czym przekonał się już kierowca ciężarowego mercedesa. 42-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na autostradzie A4, stracił panował nad pojazdem i uderzył w barierę ochronną. W wyniku zdarzenia doszło do wywrócenia pojazdu. Strzeleccy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach.

Dzisiaj, 23 września, w godzinach porannych, na 281 km autostrady A4 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu 42-letni kierowca ciężarowego mercedesa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w bariery ochronne. W wyniku zdarzenia doszło do wywrócenia pojazdu. Na szczęście żaden z uczestników ruchu nie został ranny. Kierowca ciężarówki za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł oraz 10 punktów karnych.

Przed nami kalendarzowa jesień. Zmienna temperatura, zmniejszona przejrzystość powietrza oraz opady deszczu znacznie utrudniają warunki panujące na drodze. Pamiętajmy, że zmienne warunki atmosferyczne wymagają nie tylko wzmożonego refleksu i wyobraźni, ale także zachowania szczególnej ostrożności. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Zdjęcia: PSP Strzelce Opolskie

  • Zdjęcie przedstawia przewróconą ciężarówkę na autostradzie.
  • Zdjęcie przedstawia przewróconą ciężarówkę na autostradzie.
  • Zdjęcie przedstawia przewróconą ciężarówkę na autostradzie.
Powrót na górę strony