Przekroczył prędkość – chciał przekupić policjantów - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Przekroczył prędkość – chciał przekupić policjantów

Data publikacji 28.07.2017

Mieszkaniec województwa świętokrzyskiego próbował wręczyć funkcjonariuszom 200 złotych łapówki w zamian za niewypisanie mandatu. 54-latek kierujący ciężarowym manem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. Teraz za próbę przekupstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 26 lipca, tuż przed godziną 10:00 w Mionowie. Policjanci z prudnickiej drogówki weryfikujący zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące przekraczania dozwolonej prędkość zatrzymali do kontroli ciężarowego mana. Kierujący pojazdem w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 85 km/h.

Jak się okazało za kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec powiatu buskiego. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o popełnionym wykroczeniu i konsekwencjach, jakie będzie musiał ponieść. Podczas rozmowy kierowca próbował wręczyć mundurowym 200 złotych w zamian za odstąpienie od wypisywania mandatu.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna ten został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał już zarzut usiłowania wręczenia łapówki. Za takie przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.