Aktualności

Zatrzymani za kradzież 10 ton płyt budowlanych

Data publikacji 27.07.2017

Brzescy kryminalni wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież. To 32 i 33-letni mieszkańcy Brzegu. Mężczyźni są podejrzani o kradzież ważących blisko 10 ton płyt szalunkowych. Ich wartość to 25 000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali płyty i oddali właścicielowi. Zatrzymanym grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku lipca. Wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim. Z przekazanych informacji wynikało, że chodziło o metalowe płyty szalunkowe. Z terenu przyległego do budowy miało zniknąć 8 sztuk, a każda miała ważyć ponad tonę. Wartość płyt to 25 000 złotych.

Sprawą zajęli się brzescy kryminalni. Zebrali materiał dowodowy, zabezpieczyli monitoring i rozpytali świadków. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali osoby podejrzane o to przestępstwo i zatrzymali dwóch mężczyzn. To 32 i 33-letni mieszkańcy Brzegu. Młodszy z mężczyzn tłumaczył, że zauważył płyty podczas wieczornego spaceru z psem. Wówczas poprosił kolegę o pomoc "w interesie". Obaj usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Kryminalni odzyskali skradzione płyty i oddali właścicielowi. Mężczyznom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony