Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo rolników

Data publikacji 22.09.2022

Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Stąd porozumienie zawarte pomiędzy Komendantem Miejskim Policji w Opolu, a dyrekcją opolskiego KRUS-u. Przedsięwzięcie ma na celu prowadzenie wspólnych działań mających na celu zminimalizowanie ilości wypadków podczas prac w rolnictwie.

Praca w rolnictwie nie kończy się w okresie wakacyjnym. To codzienna obsługa maszyn rolniczych, korzystanie z drogi publicznej podczas przemieszczania się pojazdami wolnobieżnymi, czy angażowanie do pracy w rolnictwie dzieci w wieku poniżej 16 roku życia. Stąd inicjatywa opolskich policjantów w zakresie zawiązania współpracy z KRUS-em i włączenia się w działania profilaktyczno-informacyjne.

Wspólne przedsięwzięcia ukierunkowane będą na edukowanie dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych w sferze przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie rolnym. Wizytacje gospodarstw będą przeprowadzali głównie dzielnicowi, którzy w rejonach swojego działania mają obszary rolne. Działania funkcjonariuszy nie mają na celu stosowania represji mandatowych, a skupiają się na prowadzeniu kampanii profilaktyczno-informacyjnej, której celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas codziennej pracy w gospodarstwach rolnych.

Porozumienie zawarto na czas nieokreślony.

 

Powrót na górę strony