Aktualności

Lato już za nami, teraz czas na jesienną profilaktykę

Data publikacji 22.09.2022

Bezpieczeństwo, to hasło które towarzyszy nam podczas każdej służby. Dbamy o nie każdego dnia, a także uczymy dzieci, młodzież i przypominamy starszym osobom jak samemu o nie zadbać. Przez całe lato wykorzystywaliśmy różne okazje do tego, aby z mieszkańcami naszego powiatu porozmawiać o tym co ważne. Teraz czas na profilaktykę jesienną i troskę o bezpieczeństwo w ruchu drogowym w szczególności podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Ostatnie letnie pikniki już za nami. Podczas nich rozmawialiśmy z dziećmi i młodzieżą o wakacyjnym wypoczynku. Przypominaliśmy jak zadbać o własne bezpieczeństwo i jak rozsądnie korzystać z czasu nad wodą, by we wrześniu szczęśliwie wrócić do swoich obowiązków. Dla naszych brzeskich seniorów zawsze mieliśmy profilaktyczne rady, jak być sprytniejszym od oszustów, którzy czyhają na ich oszczędności.

Kiedy zaś czas wakacji dobiegł końca, a wraz z nim rozpoczął się rok szkolny, policjanci zainaugurowali spotkania z dziećmi w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Oprócz pogadanek w szkołach i przedszkolach uczestniczyliśmy w wielu rodzinnych festynach, podczas, których mówiliśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Tak było podczas ostatniego festynu, w który zaangażowali się policjanci z Lewina Brzeskiego. Zadbali o to, aby dzieci poznały podstawowe zasady dotyczące pieszych, korzystania z przejść i znajomości sygnalizacji świetlnej. Był też radiowóz, możliwość odciśnięcia swoich odcisków i policyjna maskotka, z którą dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Piękna złota jesień z pewnością jeszcze do nas zawita i jeszcze w tym roku będziemy mogli się cieszyć promieniami słonecznymi. Tymczasem miejmy na uwadze bezpieczeństwo naszych pociech w drodze do szkoły. Aby były widoczne kiedy pochmurno i mgliście warto od najmłodszych lat tłumaczyć jak ważne są elementy odblaskowe i przekonywać do noszenia ich, nawet w terenie zabudowanym.

  • policjantka i policyjna maskotka na tle namiotu, w okół uczestnicy pikniku
  • policjantka robi odciski palców dziewczynie
  • grupa kobiet we wzorzystych strojach ludowych i umundurowana policjantka
  • policjantka robi odciski palców dziewczynki
  • umundurowana policjanta , na stole materiały profilaktyczne, w okół uczestnicy pikniku
  • policjantka robi odciski palców dziewczynki
Powrót na górę strony