Aktualności

Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana

Data publikacji 15.09.2022

60 krzaków konopi i ponad 230 gramów gotowej marihuany zabezpieczyli namysłowscy kryminalni. Policjanci do sprawy zatrzymali 46-letniego mieszkańca Namysłowa, który zorganizował nielegalną plantację konopi indyjskich. Za wytwarzanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Namysłowa, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 46-letniego mężczyznę na zorganizowanej przez niego, nielegalnej plantacji konopi indyjskich.

W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze zabezpieczyli 60 krzaków konopi w różnych fazach wzrostu. Dodatkowo w mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 10 000 złotych mogących pochodzić z przestępczego procederu oraz ponad 230 gramów gotowego już suszu marihuany.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu dwóch zarzutów: wytwarzania znacznej ilości substancji psychoaktywnych i zorganizowania nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

Uprawa konopi innej niż włóknista, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków, zagrożona jest karą do 8 lat więzienia.

  • Radiowóz policji stoi obok zielonych krzaków.
  • Banknoty rozłożone na podłodze obok worki z suszem roślinnym.
  • Kulki suszu roślinnego ułożone na wadze elektronicznej.
Powrót na górę strony