Aktualności

Dodatkowe etaty dla byczyńskiej Policji

Data publikacji 14.09.2022

Od 1 września br. policjanci jeszcze skutecznej będą troszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Byczyna. Wszystko za sprawą dodatkowych dwóch etatów, przydzielonych w ramach programu modernizacji Policji na lata 2022-2025. Starania w tym zakresie zapoczątkowała Pani Burmistrz Byczyny Iwona Sobania przy udziale Komendanta Powiatowego Policji w Kluczborku mł. insp. Pawła Kolczyka.

Z początkiem września 2022 roku, Posterunek Policji w Byczynie wzmocnił się od dwóch policjantów. Wspólna inicjatywa Burmistrz Byczyny Iwony Sobani oraz szefa kluczborskich policjantów mł.insp. Pawła Kolczyka, została pomyślnie przyjęta przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. dra Rafała Kochańczyka.

Wynikiem starań wszystkich zaangażowanych w sprawę osób, Posterunek Policji w Byczynie liczy dziś dziesięciu policjantów. Te pozytywne dla funkcjonariuszy jak i mieszkańców gminy informacje podczas wspólnego spotkania w miejscowym urzędzie przekazał nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

Dziś w Posterunku Policji w Byczynie służbę pełni: kierownik, trzech dzielnicowych, czterech funkcjonariuszy służby patrolowo-interwencyjnej oraz dwóch policjantów służby kryminalnej.

Zwiększenie stanu eterowego podyktowane było również potrzebą wynikającą z newralgicznego usytuowania gminy. Byczyna oraz jej cała gmina znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z dwoma województwami – łódzkim oraz wielkopolskim. Dodatkowo spora odległość od jednostki w Kluczborku, niejednokrotnie skutkowała wydłużonym czasem dotarcia policjantów na interwencje, czy też zdarzenie drogowe. Obecna obsada etatowa z całą pewnością przyczyni się do jeszcze lepszego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Byczyna.


 


 

Powrót na górę strony