Aktualności

Jedni rysowali, drudzy pedałowali – rowerowy festyn dla „półkolonistów”

Data publikacji 18.07.2017

Bezpieczna jazda na rowerze i przepisy ruchu drogowego – to jedne z zadań konkursu plastycznego dla dzieci, współorganizowanego przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Choć – jak widać po załączonych pracach – szalona zabawa również mieściła się w uwzględnianej tematyce. Na festynie dla „półkolonistów” nie zabrakło także miasteczka rowerowego, nagród i wielu uśmiechów.

Impreza odbyła się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… na rowerze”, pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Przygotowana została dla dzieci wypoczywających na półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Zorganizowali ją policjanci Komendy Miejskiej Policji w Opolu wspólnie z Wydziałem Zdrowia i Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Opola.

Podczas festynu, ponad 120 dzieci uczestniczyło w praktycznych zajęciach z zakresu edukacji bezpiecznej jazdy na rowerze. Chętni mogli pod okiem policjantów poćwiczyć jazdę po miasteczku ruchu drogowego. Nie zabrakło również pytań o ustawione tam znaki drogowe.

Dzieci przygotowywały także prace plastyczne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z których komisja konkursowa nagrodziła pięć prac oraz jeden plakat. Edukacja w wakacje musi być jednak na wesoło. Dlatego wszystkie dzieci mogły korzystać z atrakcji w postaci dmuchawców rozstawionych na terenie miasteczka. Bezcenny był widok uśmiechniętego dziecka na rowerze i jego radość podczas szalonej zabawy!

  • Jedni rysowali, drudzy pedałowali – rowerowy festyn dla „półkolonistów” #6
  • Jedni rysowali, drudzy pedałowali – rowerowy festyn dla „półkolonistów” #1
  • Jedni rysowali, drudzy pedałowali – rowerowy festyn dla „półkolonistów” #7
  • Jedni rysowali, drudzy pedałowali – rowerowy festyn dla „półkolonistów” #8
  • rowerowy festyn dla „półkolonistów”
  • Jedni rysowali, drudzy pedałowali – rowerowy festyn dla „półkolonistów” #2
  • Jedni rysowali, drudzy pedałowali – rowerowy festyn dla „półkolonistów” #3
  • Jedni rysowali, drudzy pedałowali – rowerowy festyn dla „półkolonistów” #4
  • Jedni rysowali, drudzy pedałowali – rowerowy festyn dla „półkolonistów” #5
Powrót na górę strony