Aktualności

Policjanci na motorach, dzieci na rowerach – bezpieczeństwo nie przestaje się kręcić

Data publikacji 18.07.2017

Dzieci zaopatrzone w rowery, kaski i kamizelki odblaskowe długo wyczekiwały zaplanowanego spotkania. Gdy nadjechał bus a policjanci zaczęli rozstawiać miasteczko ruchu drogowego, uśmiechy już nie gasły. Uczestnicy Letniej Akademii Artystycznej spotkali się z policjantami aby propagować bezpieczną jazdę na rowerze. Przez dwie godziny najmłodsi mogli ćwiczyć i rywalizować na trasie rowerowej przygotowanej przez dzielnicowych gminy Pokój.

Dzięki staraniom pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju doszło do spotkania dzieci z policjantami w miasteczku ruchu drogowego. Impreza odbyła się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Dzieci z Letniej Akademii Artystycznej mogły poćwiczyć jazdę na rowerze pod okiem mundurowych oraz podszkolić się z przepisów i znaków drogowych. Był czas na zabawę, konkursy i pogadankę na temat bezpieczeństwa w wakacje. Policjanci przypominali o zasadach obowiązujących na drodze, ale też i w wodzie. Zwracali uwagę, że podczas wakacyjnego wypoczynku przestrzegamy regulaminu kąpieliska, stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika. Zachowujemy ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu lub bezpośrednio po posiłku. Dzielnicowi z zadowoleniem obserwowali dużą wiedzę maluchów na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach i na osiedlowych placach zabaw.

Na spotkaniu nie zabrakło również prezentacji motocykla policyjnego, który spodobał się szczególnie chłopcom. Na koniec chłopiec, który pokonał w zabawie na torze rowerowym policjanta, otrzymał pamiątkową książkę a wszyscy otrzymali edukacyjne foldery i ulotki jak być bezpiecznym w wakacje.

  • bezpieczeństwo nie przestaje kręcić
  • bezpieczeństwo nie przestaje kręcić
  • bezpieczeństwo nie przestaje kręcić
Powrót na górę strony